Regionsgolf 2016

golfexperten-logo

Resultater, A-B-C-D række

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Ebeltoft A9 3 0 1 6 1
Mollerup A9 2 0 2 4 2
Norddjurs A9 1 0 3 2 3

 

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Kalø B16 6 0 0 12 1
Aarhus B16 3 0 3 6 2
Norddjurs B16 2 0 4 4 3
Hammel B16 1 0 5 2 4

 

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Randers Fjord C16 3 0 1 6 1
Norddjurs C16 2 0 2 4 2
Lübker C16 1 0 3 2 3

 

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Mariager Fjord D10 5 0 1 10 1
Ebeltoft D10 4 0 2 8 2
Norddjurs D10 3 0 3 6 3
Randers Fjord D10 0 0 6 0 4

 

Resultater Seniorrækken

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Rold Skov SB2 4 0 0 8 1
Randers SB2 1 0 3 2 2
Norddjurs SB2 1 0 3 2 3

 

Resultater Veteran

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Hammel VE4 6 0 0 12 1
Norddjurs VE4 4 0 2 8 2
Tange Sø VE4 1 0 5 2 3
Kalø VE4 1 0 5 2 4

 

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Markusminde VB6 5 0 1 10 1
Mollerup VB6 3 0 3 6 2
Norddjurs VB6 2 0 4 4 3
Ebeltoft VB6 2 0 4 4 4

 

Holdnavn Vundet Uafgjort Tabt Turneringspoint Placering
Markusminde VC9 5 0 1 10 1
Tange Sø VC9 4 0 2 8 2
Hammel VC9 2 0 4 4 3
Norddjurs VC9 1 0 5 2 4

 

Holdene

A-række, minimum hcp 4,5.
Henrik Rosengreen 6,5 76-728 51922467 h.rosengreen@gmail.com
Peter Mosdal Jensen 6,5 76-723 25133713 mosdal@post.tele.dk
Henning Schødt 8,1 76-59 40190650 teamschoedt@mail.dk
Gunnar Pilgaard 8,5 76-456 41570714 (Spiller også Veteran)
gunnarpilgaard@sol.dk
Peter Munk 9,8 76-1785 20814931 meterpunk@gmail.com
Bo Hedegaard 9,9 76-542 28110155 bmhedegaard@gmail.com
Lars Bo Pedersen 13,7 76-1185 21668966 larsbop@vestdjursnet.dk
Ivan Mejrsk 10,0 76-1544 42701713 ivan.mejrsk@gmail.com
Lis Schødt 14,7 76-81 93934003 teamschoedt@mail.dk
Thomas Pedersen 3,5 76-92 24241272 thomaswendt@pedersen.dk
Må afvente at hcp stiger til 4,5

 

B-række, minimum hcp 11,5
Lars S. Christensen 11,9 76-746 26838286 lars@arenaranders.dk
Carsten Ingerslev Andersen 15,7 76-1231 51566154 c.i.a@mail.dk
Bent J. Pedersen 16,9 76-433 40848906 digemarken7@pedersen.mail.dk
Erik Klavsen 17,4 76-1297 40139533 ek@randersmeat.dk
Kjeld Skogstad Sørensen 17,6 76-1545 40254922 (Spiller også Senior)
assentoft-byg@mail.dk
Allan Dahl Larsen 17,9 76-1272 22588300 thujalunden7@gmail.com
Ejnar Rosengreen 18,2 76-843 29294041 (Spiller også veteran)
ebrosengreen@gmail.com
Marianne Mogensen 12,6 76-265 28709117 marianne@unoimage.dk
Jette Kærsgaard 15,3 76-323 25365588 Jette@dvd-danmark.dk

 

C-rækken, minimum hcp 18,5
Lars Friis 21,8 76-22 61453958 u.friisfriis@gmail.com
Allan Pedersen 20,4 76-440 28100255 allan.pedersen@unoimage.dk
Keld Taasti 21,5 76-1351 51564795 dktaasti@gmail.com
Knud Erik Pedersen 21,8 76-130 40841798 gyvel13@pedersen.mail.dk
Kaj Ladefoged Andersen 21,7 76-1026 31155570 uc-kla@hotmail.com
Ole Bøttern Jensen 23,2 76-900 25254036 Ellenogole@stofanet.dk
Flemming Frandsen 22,8 76-1363 21484547 (Spiller også Veteran)
ftf3005@gmail.com
Pia Rosengreen 22,8 76-1107 31221369 piloft@gmail.com
Inge-Lis Mørch 23,8 76-1238 42241314 ingelis.moerch@gmail.com
Kirsten Jensen 23,0 76-1101 22167081 dankis@primanet.dk

 

D-rækken, minimum hcp 26,5
Tina Greve Madsen 27,1 76-1377 24426026 tinagreve@madsen.mail.dk
Ulla Friis 36,0 76-72 51844350 u.friisfriis@gmail.com
Wilma Thorup 31,6 76-967 29227003 Wilma.Thorup@jci.com
Niels Thøger Petersen 31,7 76-1224 21600025 maogth@youmail.dk
Torben Grønlund Andersen 28,9 76-966 60123867 tganders@fiberflex.dk
(John Ilsøe Jensen) 33,8 76-1023 41568584 Johnilsoejensen@webspeed.dk

 

Senior SB2
Kjeld Skogstad Sørensen 17,6 76-1545 40254922 assentoft-byg@mail.dk
Ivar Hougaard 13,8 76-741 28786269 liltved23@hotmail.com
Lars Næsby 14,0 76-450 22421017 lars.naesby@gmail.com
Dennis Nash 9,0 76-1364 20124135 dennisdenmark@hotmail.com
Allan Pedersen 20,4 76-440 28100255 allan.pedersen@unoimage.dk
Kjeld Enevoldsen 19,5 76-286 40521711 kjeldenevoldsen@gmail.com
Ruben Leonhardt 26,0 76-969 20566254 leonhardt@tdcadsl.dk
Jytte Lehrmann 17,4 76-678 20434993 lehrmann@mail.tele.dk
Ellen Andersen 18,4 76-1546 40164922 andersen.1950@hotmail.com
Lisbeth Enevoldsen 18,3 76-271 40561618 lisbethenevoldsen@gmail.com
Bente Nielsen   76-742 21856098 bn.liltved@gmail.com
Jette Kjærsgaard 15,3 76-323 25365588 Jette@dvd-danmark.dk
Mgl. EGA hcp inden spil (krav)

 

Veteran – Eliteholdet  VE4        
Annie Pihl 16,3 76-1501 25659005 anniepihl@gmail.com
Gunnar Pilgaard 8,5 76-456 41570714 gunnarpilgaard@sol.dk
Poul Anker Pedersen 12,6 76-372 40884170 poulankerp@gmail.com
Karl Søndergaard 12,4 76-613 40965160 karlsondergaard47@gmail.com
Peter Bygballe 71,1 76-1295 40289548 peterby@sport.dk
Viggo Pedersen 16,4 76-462 21215104 viggogregers@gmail.com
Ellen-Margrethe Larsen 19,6 76-898 28918613 ellenogole@stofanet.dk

 

 

Veteran – B række VB6        
Peter Hjulmand Nielsen 17 76-224 29367101 peterhjulmandn@gmail.com
Ejnar Rosengreen 18,2 76-843 29294041 ebrosengreen@gmail.com
Ole (bulebanker) Jensen 24,3 76-1694 22529337 bulebanker@gmail.com
Peter Mackie 13,3 76-535 40278683 petermackie13@gmail.com
Inge-Lis Mørch 23,8 76-1238 42241314 inge-lis@moerch.com

 

Veteran – B række VB7        
Ove Vinther 19,2 76-578 51219420 ovevinther@vestdjursnet.dk
Jørgen S. Christensen 15,2 76-747 20494155 brc@privat.tele.dk
Ivan V Jensen 17,9 76-345 40417073 tjek@oncable.dk
Harald Stenfeldt Johansen 18,5 76-1786 24678454 hjfif@djurs.net
Flemming Frandsen 22,8 76-1363 21484547 ftf3005@gmail.com
Rita Kirkegaard 20,8 76-842 23234640 rita.kirkegaard@hotmail.com
Anni Fremming 24,9 76-228 26953732 annifremming@gmail.com

 

 

Veteran C-hold  – VC9        
Hans Mouritzen 18,4 76-154 52657737 hacomou@fiberflex.dk
Jonny Nielsen 17 76-158 26844691 jytte.jonny.w@gmail.com
Peter Christensen 20,8 76-1463 40458861 lindegaarden@pc.dk
Tage Søby 23,5 76-160 40452179 etsoeby@fiberflex.dk
Jørn Friis Christiansen 21,8 76-17 40199322 jornfriis2@gmail.com
Merete Lykke Sørensen 27 76-281 23270695 mlykke@mail.tele.dk
Lilly Krørup Christensen 31,9 76-1464   lindegaarden@pc.dk
Ulla Friis 36 76-72 51844350 u.friisfriis@gmail.com

 

Veteran C-hold  – VC10        
Birthe Steffensen 21,4 76-139 30117961 bit16@live.dk
Tage Særkjær 20,8 76-141   tagesaerkjaer@yahoo.dk
Verner Strunge 23,5 76-1072 40846634 Verner-Strunge@hotmail.com
Anders Hagen Pedersen 23,8 76-290 21368533 hagen@os.dk
Niels Thøger Petersen 31,7 76-1224 21600025 maogth@youmail.dk
Margrethe Boje 24,7 76-124 40888982 margrethe.boje@gmail.com

 

 

 

RGDK-600